Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Az OTDK a legrangosabb tanulmányi verseny a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára. Az országos konferencia célja, hogy fórumot biztosítson a tehetséges egyetemisták és főiskolások tudományos eredményeinek bemutatására és értékelésére.

otdk

OTDK-t minden második évben rendeznek az összes felsőoktatási hallgató számára. A versenyt tudományterületenként rendezik, ezek száma jelenleg 16: Agrártudományi; Állam- és Jogtudományi; Biológia; Fizika, Földtudományok és Matematika; Had- és Rendészettudományi; Humán Tudományi; Informatika Tudományi; Kémiai és Vegyipari; Közgazdaságtudományi; Műszaki Tudományi; Művészeti és Művészettudományi; Orvos- és Egészségtudományi; Pedagógiai, Pszichológiai, Közművelődési és Könyvtártudományi; Tantárgypedagógiai és Oktatástechnológiai; Társadalomtudományi; Testnevelés- és Sporttudományi.
 
Minden alkalommal szekciónként más-más intézmény ad otthont a rangos eseménynek.
 
A konferencia egy szakmai szempontból újszerű eredményt felmutató tudományos dolgozat önálló megírása és megvédése köré szerveződik. Az OTDK-ra a nevezés már a kész dolgozatokkal történik. A konferencián a jelölt 15 percben összefoglalja a dolgozatban érintett kérdéseket. Erre az opponensek elmondják a véleményüket, szakmai kritikájukat, amelyre a jelölt válaszol. Ezután a hallgatóságból bárki kérdést intézhet a jelölthöz.
 
A zsűri az írásbeli dolgozatot (60 %), a szóbeli előadást és a kérdésekre adott válaszokat (40%) is értékeli pontozással, majd helyezéseket (I-III.), illetve különdíjat oszt ki. Az első helyezést elérők pályázhatnak az ún. Pro Scientia Aranyéremre. A legjobban sikerült dolgozatok szerzői publikációs lehetőséget is kaphatnak.
 
Egy sikeres OTDK-szereplés sok munkával jár, fontos szakmai tapasztalatot jelent, és bizonyítja, hogy egy adott területen a hallgató az átlagosnál mélyebb ismeretekkel rendelkezik. A tudományos diákköri munka a karok oktatói és kutatói utánpótlásának elsődleges forrása, valamint egyre inkább versenyelőnyt jelent az elhelyezkedésnél.
 
Az OTDK-n elért eredmények nemcsak a hallgató számára értékesek, hanem a témavezetőnek, a felkészítést megszervező tanszéknek, sőt a karnak is elismerést, dicsőséget jelentenek.

Az OTDT honlapja
 

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.



Honti_Szilard_felveteliHonti Szilárd - JGYPK, testnevelő-edző

Világéletemben sportoltam, ezért fontos volt számomra, hogy segíthessem a diákokat már fiatal korukban az egészségesebb életmód felé orientálni. Ehhez nagyon komoly támogatást nyújtanak a szakmailag felkészült tanárok és a sokrétű képzés, hiszen a tanulmányok alatt minden sportba betekintést kapok. Mindenki, aki szereti a sportot és valóban ezzel akar foglalkozni később, itt megtalálja a számításait. Csak ajánlani tudom mind az egyetemet, mind pedig a szakot a fiatalabbaknak.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.