Hírek  --  SZTE ZMK hírarchívum  --  SZTE ZMK 2014. április

Berdal_Valeria_cover_2

2014. április 17. 19.00 SZTE ZMK

2014. április 09.

Berdál Valéria operaénekesnő, Érdemes Művész, a szegedi operajátszás kiemelkedő alakja, a szegedi énekiskola első, legnagyobb hatású énekmestere emléktábla és teremavató ünnepsége.

16 órakor köszöntőt mond: Prof. Tóth Péter, az SZTE ZMK dékánja és Prof. Dr. Temesi Mária operaénekesnő, tanszékvezető, a Berdál Énekiskola örököse.

Berdal_Valeria
Mesterére emlékezik: Prof. Tokody Ilona operaénekesnő, tanszékvezető és Miklósa Erika. operaénekesnő.

Az emléktáblát Miklósa Erika leplezi le.
Közreműködik: Baracskai Judit egyetemi hallgató és Koczka Ferenc karmester.

17 órakor Berdál Valéria egykori tanítványainak emlékhangversenye. Fellépő énekművészek: Miklósa Erika, Altorjay Tamás, Bátky Fazekas Zoltán, Bátori Éva, Bonecz Tamás, Felber Gabriella, Sánta Jolán, Temesi Mária. Zongorán közreműködik: Koczka Ferenc karmester, a ZMK tanára.

Művészi pályáját Dr. Gyémánt Csilla színháztörténész, a Szegedi Operabarátok Egyesületének elnöke és Pál Tamás, a Szegedi Nemzeti Színház I. karmestere, Berdál Valéria egykori főzeneigazgatója méltatja.

19 órakor fogadás és kötetlen emlékezés, beszélgetés a közreműködő művészek, barátok, pályatársak, tanítványok és Berdál Valéria lányának, Dr. Lengyel Ágnes és családja részvételével.