Hírek  --  SZTE ZMK hírarchívum  --  SZTE ZMK 2014. április

Girán Péter nyerte a Szegedi Nemzetközi Gitárversenyt

Az ötödik alkalommal megrendezett Szegedi Nemzetközi Gitárverseny 2014. április 13-án díjátadóval és nagyszabású gálaesttel zárult az IH Rendezvényközpontban. A kétfordulós zenei megmérettetést a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán tanuló Girán Péter nyerte.
2014. április 16.

Az idén is nemzetközi gitárverseny április 12-i döntőjébe jutott tizenegy gitártehetségnek Domenico Scarlatt vagy más preklasszikus, vagy barokk szerző egy művét, valamint a kötelező darabtól eltérő stílusban szabadon választott műsort kellett előadni. A héttagú nemzetközi zsűri Tóth Péter zeneszerző, az SZTE Zeneművészeti Kar dékánjának elnökletével a verseny fődíját a görög hangszerkészítő, Vassilis Vassileiadis 4000 euró – több mint egymillió forint – értékű koncertgitárját, valamint különböző koncertmeghívásokat Girán Péternek, az SZTE ZMK hallgatójának, Pavlovits Dávid tanítványának ítélte oda. A 200 euró pénzösszeget, továbbá 150 eurós CD-kből, kottákból és húrokból álló ajándékcsomagot, valamint ingyenes fesztiválszerepléseket második helyezettként az olaszországi Davide Tomasi nyerte. A harmadik helyezettnek járó 150 euró pénzjutalmat és 100 euró értékben CD-ket, kottákat és húrokat Bozsóki Gergely érdemelte ki. Az ünnepélyes eredményhirdetésen a szintén kottákból, húrokból és CD-kből álló különdíjcsomagot a romániai Eduard Leata és a szlovéniai Nejc Kuhar vehette át.