SZTEhírek

Kiemelt hírek

KJA-Number-1033

2024. május 29.

Az egyre nagyobb számban Szegedre érkező külföldi hallgató ügyeinek intézése mind a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), mind az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság (OIF) munkatársai számára jelentős kihívás. A hatóság és az egyetem közös munkáját új, még magasabb szintre emeli az az együttműködési megállapodás, amelyet 2024. május 28-án írtak alá az SZTE-n.

Nyito_WHO-dij_Kariko_Katalinnak_20240527

2024. május 28.

Karikó Katalin és Drew Weissman, azaz a Covid-19 elleni mRNS-vakcinák fejlesztését megalapozó két Nobel-díjas tudós, valamint Barbados miniszterelnöke kapta meg a WHO főigazgatója által alapított „Globális Egészségügyért Díjat”. A kitüntetés átadó ceremóniáját Genfben, az Egészségügyi Világszervezet és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság közös rendezvénye alkalmából, 2024. május 27-én tartották. A nemzetközi díj a Szegedi Tudományegyetem Karikó-gyűjteményébe kerül.

A_digitalis_vilag_csapdai_Dr._House_csillagaszat_es_a_penzugyi_tudatossag_is_fokuszba_kerult_a_II_Egyetem-ter-Gyula_elnevezesu_programon

2024. május 27.

Azon kívül, hogy miért jó a Szegedi Tudományegyetem hallgatójának lenni, még sok mindent megtudhatott az a több száz fiatal, akik a régióból és a határon túlról érkeztek a II. Egyetem-tér-Gyula elnevezésű programra 2024. május 24-én a gyulai Erkel Ferenc Művelődési Központba.

SZTE_Apolok_Napja_S-49

2024. május 24.

Nem lehet eléggé hálásnak lenni az ápolóknak azért a munkáért, amit mindennap végeznek a betegágyak mellett – ezt többen is megfogalmazták a Szegedi Tudományegyetemen, az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából rendezett ünnepségen 2024. május 23-án. Az ünnepelteket mások mellett Prof. Dr. Széll Márta stratégiai rektorhelyettes és Dr. Fendler Judit kancellár köszöntötte. A tavaly nyugdíjba vonult ápolóknak köszönetképpen díszoklevelet állított ki az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ.

RGAntwerpen_boritokep

2024. május 24.

A 2024-es év első felében Belgium az Európai Unió soros elnöke, akitől Magyarország fogja átvenni a stafétabotot a második félévre. A belga EU-elnökség egyik fontos rendezvénye volt a május 14-15-én Antwerp városban rendezett „Európa egyesül a régi és új járványok ellen” című konferencia, amelynek célja az EU pandémiás felkészültségének értékelése, és a jövőbeli teendők meghatározása volt.

Kina_egyik_legfontosabb_tanarkepzo_egyetemenek_kepviseloivel_talalkozott_a_Szegedi_Tudomanyegyetem_delegacioja_Xianban

2024. május 22.

Ősszel ünnepli alapításának 80. évfordulóját a Shaanxi Normal University (SNNU), amelyre meghívták a Szegedi Tudományegyetem legfelső vezetését is. A Kína korábbi történelmi fővárosában, Xianban található egyetemet 2024. május 17-én, pénteken meglátogatta az SZTE delegációja. A két intézmény közötti kapcsolat egyik alapja a tanárképzés, a hasonló jellegű kutatások a természettudományok és az oktatás terén, illetve az egymást jól kiegészítő infrastruktúra lehet.

Prof. Dr. Kónya Zoltán, Dr. Fendler Judit, Lantos Csaba, Prof. Dr. Szabó Gábor, Bódis László és Dr. Janáky Csaba felavatja az Szegedi Tudományegyetem Energetikai Innovációs Tesztállomását az SZTE Science Parkban

2024. május 17.

A Szegedi Tudományegyetem egyszerre három célkitűzésében jelent fontos mérföldkövet az e-üzemanyagot előállító új tesztállomás. Környezettudatosan fenntartható zöld energiát termel; gazdasági partnerekkel együttműködve SZTE-s laboratóriumi kutatásokat visz el az ipari felhasználás küszöbéig; létrehozását pedig az egyetem előremutató interdiszciplináris szemlélete segítette.