A női irodalomról beszélgettek Szegeden

A Bölcsész Estek sorozatban a Grand Caféban tartottak felolvasóestet és rendhagyó beszélgetést Nők az irodalomban címmel 2013. december 3-án.

A beszélgetést Gyenge Zoltán, az SZTE BTK Társadalomelméleti Intézet Filozófia Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára vezette. Gyenge Zoltán, aki filozófiai és szépirodalmi témájú könyvek szerzőjeként is ismert, tagja volt az egyetemi zsűrinek az idei Armel Operafesztiválon, előadott a Szabadegyetem – Szeged sorozatban, vállaltan kacsingat ki az egyetemről, mert mint mondta, „nem szeretne sem unatkozni, sem másokat untatni”.

Vendégei az esten Bencsik Orsolya író, szerkesztő és Váraljai Anna író, művészettörténész voltak. Nem csupán a személyes ismeretség miatt hívta meg őket a rendezvényre, hanem azért is, mert szerinte érzékelhető a magyar kultúrában és környezetben egy erősödő maszkulin gőg, nemcsak az irodalom, hanem általában a közbeszéd területén is. Úgy véli, erre valamilyen módon reflektálni kell, és meg kell mutatni, hogy hol tart most a magyar közélet ahhoz a szinthez képest, ahol Európa állt és áll.

 

SZTEinfo

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_41

Kiss Attila az SZTE BTK Angol Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, több szervezet, köztük a Magyar Shakespeare Bizottság és a Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE) elnökségi tagja, utóbbinak egykori megválasztott elnöke, a hazai anglisztika megkerülhetetlen alakja. A grandiózus vállalkozás, a hétkötetes Az angol irodalom története sorozat második kötetének egyik szerkesztője tavaly, kiemelkedő életművének és szakmai sikereinek elismeréseként, Országh László-díjban részesült. Kiss Attila 2023 szeptemberében megvédte Kettős anatómia. Angol reneszánsz tragédiák a kora újkorban és ma című akadémiai doktori értekezését, 2024 áprilisában pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.